|
Forum Mikromodelarzy
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
Wakamij
Aktywny
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Nie 21:43, 15 Kwi 2007 Temat postu: Przewodnik po modelach w skali 1/700 |
|
|
Również w tym wątku wszelkie zmiany lub nowości zaznaczał będę kolorem ciemnoczerwonym. Wprowadzę tu jednak pewną modyfikację. W przypadku różnych zdań na temat jakiegoś modelu mam zamiar dodawać do moich minirecenzji również takie inne opinie wraz z informacją, kto jest ich autorem.
Witam wszystkich w nowym wątku, poświęconym modelom w skali 1/700. Tym razem, nieco inaczej niż w przewodniku po blaszkach, chcę króciutko opisać modele najbardziej znanych producentów. W założeniu ten przewodnik na pewno nigdy nie będzie kompletny. Tym niemniej każdy, kto zada sobie trud przeczytania przewodnika, będzie mógł się zorientować, czy opisywany model odpowiada jego oczekiwaniom. Nie chcę ograniczać się tylko do modeli okrętów z II wojny światowej. Mam zamiar opisywać wszystkie modele danego producenta, zarówno okręty jak i inne „obiekty”. Decydująca jest w tym przypadku skala 1/700. Muszę też uprzedzić, że opisywane będą również modele już nieprodukowane. Postanowiłem je uwzględnić, gdyż często w sklepach modelarskich pojawiają się takie „starocie”.
I jeszcze jedna uwaga – przy wszystkich modelach podałem numery katalogowe, co jest często jedyną metodą rozróżnienia, czy mamy do czynienia ze starym czy nowym modelem.
Na początek postanowiłem opisać coś prostego, czyli modele oferowane przez najbardziej chyba znanego producenta – Tamiya.
TAMIYA
Strona internetowa: [link widoczny dla zalogowanych]
Warto też odwiedzić stronę japońskojęzyczną, gdyż jest ona znacznie częściej aktualizowana i znajduje się tam więcej informacji: [link widoczny dla zalogowanych]
Czasami też można znaleźć trochę ciekawych informacji (głównie zapowiedzi nowych modeli) na amerykańskiej wersji strony: [link widoczny dla zalogowanych]
31003 - JMSDF Defense Ship LST-4001 Ohsumi – bardzo dobry model współczesnego japońskiego okrętu desantowego, jako bonus są do niego dodane modele poduszkowców.
31006 – JMSDF Defense Ship LST-4002 Shimokita w/Vehicles – ten sam model co poprzednik, tyle że wzbogacony o oszałamiającą ilość pojazdów i pokład wykonany z przeźroczystego plastiku. Oba powyższe modele są absolutnie godne polecenia dla każdego modelarza budującego współczesne okręty.
31105 – Japanese Battleship Yamato – bardzo stary i bardzo nędzny model tego okrętu. Nie warto brać go nawet za darmo.
31106 – Japanese Battleship Musashi – bardzo stary i bardzo nędzny model tego okrętu. Nie warto brać go nawet za darmo.
31113 – Japanese Battleship Yamato – nowa wersja modelu, wykonana na bardzo przyzwoitym poziomie. Okręt jest tu przedstawiony w wersji z 1945 roku, z ostatniej samobójczej misji. Jest to model wykonany zgodnie z monografią Skulskiego, a więc odbiega on nieco od rzeczywistego wyglądu pancernika, tym niemniej jest to moim zdaniem najlepszy dostępny obecnie model Yamato.
31114 – Japanese Battleship Musashi – również nowa wersja modelu, tym razem w wersji z 1942 roku. Moim zdaniem model lepszy od Yamato, bo nie wymaga tylu poprawek. Oba modele mają jednak wadę – deskowanie pokładu wykonane jest jako wypukłe.
31210 – Japanese Aircraft Carrier Shinano – bardzo stary i bardzo zły model tego lotniskowca. Obecnie na szczęście zastąpiony przez nowy model.
31211 – Japanese Aircraft Carrier Taiho – stary model najbardziej udanego japońskiego lotniskowca. Model zaprojektowano w latach siedemdziesiątych i niestety widać to po topornie wykonanych elementach i małej dbałości o szczegóły. Jeżeli nie musicie mieć koniecznie tego okrętu, to radzę poczekać, aż pojawi się nowa wersja modelu.
31212 – Japanese Aircraft Carrier Junyo – można o nim napisać dokładnie to samo co o Taiho. Nie jest to model bardzo zły, jednak odbiega on mocno od współczesnych standardów.
Opinia MacGregora: I tu mały komentarz. Nie jest to wcale taki zły model, jakby się wydawało. Owszem, to stary model, ale da się z niego zrobić przyzwoitą replikę. Z pakietu starych modeli to jest chyba najlepszy zestaw i nie spodziewam się wznowienia. Myślę, że długo jeszcze ten model będzie w ofercie TAMIYA
31213 – Japanese Aircraft Carrier Shokaku – kolejny stary model. Nieco lepszy niż poprzednicy, ale jednak wyraźnie widać odstający od tego, czego można oczekiwać za te pieniądze (polska cena to ok. 100 zł). Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich lotniskowców radzę poczekać na nowa wersję. Model w wersji z 1942 roku.
Opinia MacGregora: I tu tez swoje pięć groszy. To nie jest stary model. Starym modelem był SHOKAKU z Fujimi (zresztą i ZUIKAKU tak samo). Obydwa te lotniskowce są stosunkowo nowymi modelami, ale niestety reszta uwag jest jak najbardziej słuszna. Mają wiele błędów, jednak przy sporej pracy da się z nich cos zrobić. Nowych raczej Tamiya prędko nie wyda – te mają tyle lat ile YAMATO nowej edycji...
31214 – Japanese Aircraft Carrier Zuikaku – tak samo jak bliźniak. Model w wersji z bitwy u przylądka Engano (1944).
31215 – Japanese Aircraft Carrier Shinano – nowy, znakomity model. Model posiada pełny hangar i samoloty wykonane w przeźroczystego plastiku. Wart każdej złotówki.
31311 – Japanese Heavy Cruiser Suzuya – beznadziejnie przestarzały i równie beznadziejny model krążownika. Od czasu do czasu sprzedawcy usiłują wcisnąć ten kompletny bubel niczego nie spodziewającym się modelarzom.
31312 – Japanese Aircraft Carrying Cruiser Mogami – beznadziejnie przestarzały i równie beznadziejny model krążownika. Od czasu do czasu sprzedawcy usiłują wcisnąć ten kompletny bubel niczego nie spodziewającym się modelarzom.
31313 – Japanese Light Cruiser Kumano – beznadziejnie przestarzały i równie beznadziejny model krążownika. Od czasu do czasu sprzedawcy usiłują wcisnąć ten kompletny bubel niczego nie spodziewającym się modelarzom.
31314 – Japanese Light Cruiser Agano – bardzo stary, ale co zaskakujące przyzwoity model tego lekkiego krążownika. Podstawowa wada to nędznie wykonane szczegóły pokładu (np. brak ryflowanych blach). Do zestawu dodawana jest całkiem niezła uniwersalna ramka z uzbrojeniem i samolotami. Model w wersji tuż po wprowadzeniu do służby.
31315 – Japanese Light Cruiser Yahagi – bardzo stary, ale co zaskakujące przyzwoity model tego lekkiego krążownika. Podstawowa wada to nędznie wykonane szczegóły pokładu (np. brak ryflowanych blach). Do zestawu dodawana jest całkiem niezła uniwersalna ramka z uzbrojeniem i samolotami. Model w wersji z 1945 roku, z ostatniej misji Yamato.
31316 – Japanese Light Cruiser Kuma – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
Opinia MacGregora: Osobiście uważam, że cała seria lekkich krążowników TAMIYA nie jest wcale taka zła. Być może miałeś na myśli wcześniejsze edycje tychże samych okrętów z Fujimi. To rzeczywiście była porażka – w pełni zgodna z Twoim opisem. Z modeli TAMIYA można wycisnąć wiele i zbudować znakomite repliki.
Mój komentarz: Miałem jednak na myśli modele Tamiya. Po prostu moje „recenzje: są bardzo ostre. Jeżeli jakość wykonania modelu odbiega od tak zwanych „współczesnych standardów”, to w mojej opinii są to modele słabe, na poprawianie których jestem zbyt leniwy. Obecnie dostępnych jest tak dużo znakomitych modeli, że z powodzeniem mogę poczekać kilka lat, aż ktoś w końcu wyprodukuję interesujące mnie okręty w wystarczająco wysokim standardzie.
31317 – Japanese Light Cruiser Tama – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
31318 – Japanese Light Cruiser Kiso – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
31319 – Japanese Light Cruiser Yubari – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, poza tym model nie bardzo przypomina oryginał. Moim zdaniem nie warto go kupować.
Opinia MacGregora: Z tą topornością, to przesadzasz – nie jest tak źle. Problem jest tylko w tym, że model nie ma żadnych bulajów na burtach oraz to, że model nie przedstawia żadnego konkretnego okresu swojego żywota. A na przestrzeni lat zmieniał się i to bardzo jego wygląd. Ma też nieco niepoprawny kształt kadłuba, jednak naprawdę można z niego zrobić świetny model. Tu także nie spodziewałbym się nowej edycji zbyt szybko. Moim zdaniem wart zakupu.
31320 – Japanese Light Cruiser Natori – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
31321 – Japanese Light Cruiser Kinu – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
31322 – Japanese Light Cruiser Nagara – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem. Niestety brakuje tam dział 140mm.
31323 – Japanese Light Cruiser Isuzu – stary model lekkiego krążownika. Detale wykonane są dość topornie, tym niemniej przy odpowiednim nakładzie pracy można doprowadzić go do przyzwoitego stanu. Model jest o tyle ciekawy, że przedstawia okręt w wersji po przebudowie na krążownik przeciwlotniczy. Model wzbogacony jest w bardzo dobrą uniwersalną ramkę z samolotami i uzbrojeniem.
31341 – Japanese Aircraft Carrying Cruiser Mogami – znakomity nowy model, przedstawiający okręt po przebudowie na krążownik lotniczy (7 wodnosamolotów na rufowym pokładzie i tylko 6 dział 203mm). Do tego modelu można dokupić świetny zestaw blaszek produkcji Pit Road. Uwaga – model przedstawia okręt w wersji tuż po przebudowie, która różni się licznymi szczegółami od wersji z bitwy pod Leyte.
31342 – Japanese Heavy Cruiser Mikuma – znakomity nowy model, przedstawiający okręt w wersji z 1942 roku. Do tego modelu można dokupić świetny zestaw blaszek produkcji Pit Road.
31343 – Japanese Heavy Cruiser Suzuya – znakomity nowy model, przedstawiający okręt wersji z 1940-42 roku. Do tego modelu można dokupić świetny zestaw blaszek produkcji Pit Road. Uwaga – ten i następny model ma inny kadłub niż Mogami/Mikuma.
31344 – Japanese Light Cruiser Kumano – znakomity nowy model, przedstawiający okręt w czasie, gdy był on lekkim krążownikiem, uzbrojonym w 15 dział 155mm. Do tego modelu można dokupić świetny zestaw blaszek produkcji Pit Road. Uwaga – również ten model ma inny kadłub niż Mogami/Mikuma.
31401 – Japanese Destroyer Fubuki – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela. Model z początkowego okresu służby, z 3 wieżami dział 127mm typu A. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już niedługo będzie można kupić świetny model produkcji Pit Road.
31402 – Japanese Destroyer Shiratsuyu – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela. Model w wersji z początku wojny z 5 działami 127mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy.
31403 – Japanese Destroyer Harusame – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela. Model w wersji z końcowego okresu służby z 4 działami 127mm i licznymi działkami 25mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy
31404 – Japanese Destroyer Hatsuyuk – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela. Model z końcowego okresu służby, z 2 wieżami dział 127mm typu A i dodatkowymi działkami 25mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już niedługo będzie można kupić świetny model produkcji Pit Road.
31405 – Japanese Destroyer Ayanami – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela (zmodyfikowany typ Fubuki). Model z początku wojny, z 3 wieżami dział 127mm typu B. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już jest dostępny świetny model produkcji Pit Road.
31406 – Japanese Destroyer Akatsuki – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela (zmodyfikowany typ Fubuki). Model z początkowego okresu służby, z 3 wieżami dział 127mm typu B. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już jest dostępny świetny model produkcji Pit Road.
31407 – Japanese Destroyer Hibiki – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela (zmodyfikowany typ Fubuki). Model z końcowego okresu służby, z 2 wieżami dział 127mm i licznymi działkami 25mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już jest dostępny świetny model produkcji Pit Road.
31408 – Japanese Destroyer Shikinami – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela (zmodyfikowany typ Fubuki). Model z końcowego okresu służby, z 2 wieżami dział 127mm i licznymi działkami 25mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy. Tym bardziej, że już jest dostępny świetny model produkcji Pit Road.
31409 – Japanese Destroyer Shimakaze – bardzo stary i bardzo słaby model japońskiego niszczyciela. Model z początkowego okresu służby, z 3 wieżami dział 127mm. Co prawda dodana jest do niego znakomita uniwersalna ramka z uzbrojeniem i wodnosamolotami, jednak moim zdaniem jest to strata pieniędzy, tym bardziej że wyrzutnie torpedowe są beznadziejnie złe, a linia wodna wykonana jest z ordynarnej blachy.
31428 – Japanese Destroyer Matsu – zaskakująco dobry model niszczyciela eskortowego. Okręt w wersji z początkowego okresu służby.
31429 – Japanese Destroyer Sakura – zaskakująco dobry model niszczyciela eskortowego. Okręt w wersji z końcowego okresu służby, od poprzednika różniący się kilkoma dodatkowymi działkami 25mm.
31434 – Japanese Submarine I-16 & I-58 (2-in-1) – 2 modele okrętów podwodnych, jeden z wodnopłatowcem, drugi przenoszący miniaturowy okręt podwodny. Są to dość stare modele, niestety nienajlepiej wykonane.
31435 – Japanese Submarine I-58 Late Version – wyjątkowo bobry model tego okrętu w wersji z końca wojny, z 6 Kaitenami na pokładzie. Warto dodać, że to ten okręt zatopił USS „Indianapolis”. Na kadłubie brakuje co prawda kabli demagnetyzacyjnych, ale jest to moim zdaniem jedyna wada doskonale wykonanego modelu.
31501 – Japanese Military Transport Set – dwa bardzo ciekawe modele japońskich okrętów desantowych, niestety mocno uproszczone.
31509 – Scenery Accessory Tugger Set – zestaw dużej ilości bardzo prostych jednostek portowych (szalupy i holowniki). Zestaw obowiązkowy dla osób chcących wykonać dioramę portu.
31510 – Scenery Accessory Harbour Set – zestaw na który składają się duży dźwig portowy, magazyn i zbiornik ropy. Niezbędny do budowy dioramy portu.
31511 – Japanese Naval Planes (Early Pacific War) – przeciętnej jakości zestaw japońskich samolotów pokładowych z początkowego okresu wojny.
31515 - North American B-25 Mitchell – przeciętnej jakości zestaw amerykańskich bombowców.
31516 – Japanese Naval Planes (Late Pacific War) – przeciętnej jakości zestaw japońskich samolotów pokładowych z końcowego okresu wojny.
31517 – Heavy Vessel Ordnance Set – bardzo dobra ramka z szalupami, uzbrojeniem i wodnosamolotami przeznaczona dla krążowników. Ten uniwersalny zestaw dodawany jest do większości nowych i starych modeli.
31518 – Light Vessel Ordnance Set – bardzo dobra ramka z szalupami, uzbrojeniem i wodnosamolotami przeznaczona dla niszczycieli. Ten uniwersalny zestaw dodawany jest do większości nowych i starych modeli.
31519 – WWII Japanese Auxiliary Vessels – ciekawy zestaw trzech japońskich okrętów pomocniczych. Niestety, modele są dość uproszczone.
31601 – British Battleship Rodney – bardzo stary i niestety nienajlepszej jakości model pancernika z początkowego okresu wojny. Doprowadzenie go do współczesnych standardów wymagać będzie ogromnego nakładu pracy. Niestety na razie nie ma wobec niego żadnej alternatywy.
Opinia MacGregora: RODNEY i NELSON z Tamiya to JEDYNE modele tych okrętów na świecie w tej skali i nie sądzę, byśmy doczekali się nowych w najbliższym czasie. Ważne jest to, że są POPRAWNE wymiarowo i kształtem, detalizacja – z dodaniem istniejących blaszek – nie będzie wielkim problemem. Rodney jednak nie jest na okres z początku wojny, ale na okres tuż po wejściu do służby. Powyższe moje uwagi dotyczą także KING GEORGE V i PRONCE OF WALES. To wcale nie są złe modele.
31602 – British Battleship Nelson – bardzo stary i niestety nienajlepszej jakości model pancernika z końcowego okresu wojny. Doprowadzenie go do współczesnych standardów wymagać będzie ogromnego nakładu pracy. Niestety na razie nie ma wobec niego żadnej alternatywy.
31603 – British Battleship Prince of Wales – bardzo stary i niestety nienajlepszej jakości model pancernika z okresu bitwy pod Kuantanem. Doprowadzenie go do współczesnych standardów wymagać będzie ogromnego nakładu pracy. Niestety na razie nie ma wobec niego żadnej alternatywy.
31604 – British Battleship King George V – bardzo stary i niestety nienajlepszej jakości model pancernika z końcowego okresu wojny. Doprowadzenie go do współczesnych standardów wymagać będzie ogromnego nakładu pracy. Niestety na razie nie ma wobec niego żadnej alternatywy.
31613 – U.S. Navy Battleship BB-63 Missouri – znakomity model amerykańskiego pancernika. Jego nieliczne wady do podział pokładu głównego na 3 sekcje (trzeba będzie sporo szpachlować) oraz odlanie sporej części nadbudówek z pokładem. Deskowanie pokładu zaznaczone jest wgłębnymi liniami.
31614 – U.S. Navy Battleship BB-62 New Jersey – znakomity model amerykańskiego pancernika. Jego nieliczne wady do podział pokładu głównego na 3 sekcje (trzeba będzie sporo szpachlować) oraz odlanie sporej części nadbudówek z pokładem. Deskowanie pokładu zaznaczone jest wgłębnymi liniami. Model wykonany jest w wersji po ostatniej przebudowie z 1983 roku. Moim zdaniem dużo lepszy od modeli Trumpetera.
31615 – British Battleship Prince of Wales "Battle the of Malay Sea" – ten model to klasyczne matactwo. Kosztuje trzy razy więcej niż jego bliźniak (King George V), a jest to w istocie starusienki model 31603, wykonany na niskim poziomie, wzbogacony jedynie o ramkę z kilkoma japońskimi samolotami. Jeżeli ktoś już musi mieć ten model, to lepiej kupić dużo tańszy zestaw bez samolotów.
31616 – U.S. Navy Battleship Iowa BB-61 – znakomity model amerykańskiego pancernika. Jego nieliczne wady do podział pokładu głównego na 3 sekcje (trzeba będzie sporo szpachlować) oraz odlanie sporej części nadbudówek z pokładem. Deskowanie pokładu zaznaczone jest wgłębnymi liniami. Od Missouri odróżnia go nieco inna nadbudówka dziobowa.
31705 – U.S. Aircraft Carrier Hornet – dość stary model sławnego lotniskowca. Nie jest on zupełnie zły, jednak dużo lepszy (a do tego tańszy) jest nowy model Trumpetera.
Opinia MacGregora: I tu bym polemizował. Niby nowiutki Trumpeter błyskotliwie deklasuje ilością detali, poprawną „wyspą”, bo ta z TAMIYA jest za wąska – to jednak tragedią i pomyłką jest kadłub HORNETA! Zamiast smukłości obrysu linii wodnej mamy PUDŁO, nie kadłub lotniskowca! Mam obydwa i wiem co mówię. Warto po prostu z dwóch modeli zrobić jeden, bowiem każdy z nich ma wiele wad, ale też i zalet. Z pewnością wielką zaletą zestawu Trumpetera są bombowce B-25 i pełny zestaw samolotów pokładowych US Navy z 1942 roku wykonanych z przeźroczystego tworzywa.
31706 – U.S. Aircraft Carrier Enterprise – dość stary model sławnego lotniskowca. Nie jest on zupełnie zły, jednak dużo lepszy (a do tego tańszy) jest nowy model Trumpetera.
31711 – U.S. Escort Carrier CVE-9 Bogue – całkiem niezły model lotniskowca eskortowego, którego formy swego czasu Tamiya odkupiła od Pit Road. Wart polecenia.
31801 – German Battle Cruiser Scharnhorst – bardzo stary model niemieckiego pancernika. Topornie wykonane elementy i brak szczegółów zdradzają, że formy pochodzą z lat siedemdziesiątych.
31802 – German Battle Cruiser Gneisenau – bardzo stary model niemieckiego pancernika. Topornie wykonane elementy i brak szczegółów zdradzają, że formy pochodzą z lat siedemdziesiątych.
Opinia MacGregora: To są wciąż jedyne modele tych okrętów w 1:700 i ośmielę się stwierdzić, że naprawde nie są ani toporne, ani nieprawidłowe. Modele pochodzą z lat siedemdziesiątych ale wciąż są całkiem niezłe! Ja osobiście wolę już brak tłoczonych drzwiczek i bulajów na ściankach nadbudówek, niż ich złe rozmieszczenie, albo - jak w przypadku Trumpetera czy Pit-Road – umieszczanie grubo ciosanych drzwi na nadbudówkach, które i tak trzeba szlifować by nakleić swoje z blaszki.
31803 – British Battle Cruiser Hood – stary model Hooda z okresu bitwy z Bismarckiem. Nie jest to zupełnie zły model, tyle że moim zdanim ma bardzo poważną wadę – zbyt krótki kadłub. Lepiej poczekać na nieunikniony model Trumpetera.
31804 – U.S. Navy CA-35 Indianapolis – bardzo dobry model ciężkiego krążownika, który wsławił się przewiezieniem bomby atomowej na Tinian. Wzbogacony o blaszki produkcji Tom’s Modelworks lub White Ensign Model spowoduje kompletny opad szczęki u każdego oglądacza.
31805 – German Heavy Cruiser Prinz Eugen – również bardzo dobry model niemieckiego ciężkiego krążownika. Co prawda linie podziału deskowania są wypukłe, jednak są one tak delikatne, że właściwie się tego nie zauważa. Zdecydowanie wart polecenia, tym bardziej że można do niego dokupić sporo znakomitych blaszek.
31806 – British Battle Cruiser Hood & E-Class Destroyer – stary i nienajlepszy model Hooda wzbogacony o świetny model niszczyciela klasy E. Ponieważ niszczyciel można kupić oddzielnie, moim zdaniem ten zestaw nie jest wart uwagi
31902 – U.S. Navy DD-445 Fletcher – przeciętnej jakości model, mający jedną, ale za to bardzo ważną przewagę nad konkurentem z Pit Road – prawidłowy profil kadłuba. Wszystko było by świetnie, gdyby nie to, że wieże dział 127mm są zbyt małe…
31903 – U.S. Submarine Gato Class & Japanese Submarine Chaser No.13 – 2 średniej jakości modele okrętów podwodnych (z pełnymi kadłubami – to ewenement w ofercie Tamiya) i 2 bardzo proste japońskie ścigacze. Tym zestawem warto się zainteresować tylko z uwagi na świetną blaszkę Tom’s Modelworks.
31904 – British Destroyer O Class – Opinia MacGregora: niszczyciele „O”Class są oparte na formach starego zestawu Pit-Road. Modele bardzo złe – kadłub i nadbudówki kompletnie niepoprawne. Można wykorzystać detale uzbrojenia i wyposażenia, jednak kadłub i nadbudówki radziłbym robić od podstaw.
31905 – German Destroyer Z Class (Z37-39) – bardzo słabej jakości model niemieckiego niszczyciela.
31906 – Russian SSGN Kursk (Oscar II Class) – wyjątkowo prosty model słynnego okrętu podwodnego w wersji do linii wodne, w wyniku czego wygląda on wyjątkowo dziwacznie. Dla zwolenników mocnej waloryzacji.
31907 – U.S.Navy Fletcher Class Destroyer DD-797 Cushing – przeciętnej jakości model, mający jedną, ale za to bardzo ważną przewagę nad konkurentem z Pit Road – prawidłowy profil kadłuba. Model ma inną wersje pomostu dowodzenia niż Fletcher. Wszystko było by świetnie, gdyby nie to, że wieże dział 127mm są zbyt małe…
31908 – German Destroyer Z Class Z37-39 "Project Barbara" (2 kits) – dwa kiepskie modele niemieckich wielkich niszczycieli. Elementy wykonane są słabo.
Opinia MacGregora: Ja bym powiedział, że FATALNIE! Modele mają kompletnie fantastyczne kadłuby! I te modele są wzorowane na wypraskach Pit-Road.
31909 – British Destroyer E Class – znakomicie wykonany maleńki model niszczyciela (dokładany też do Hooda). Polecam nie tylko miłośnikom Rogal Navy, ale również japonofilom, a to dlatego że kalkomanie pozwalają na wykonanie wszystkich niszczycieli serii E, czyli okręty IJN będą miały co topić.
89668 – Japanese Battleship Yamato Special Package – ten sam model co 31113, tyle że zapakowany w pudełko „filmowe”.
89679 – Waterline Operation "Kikusui" Box – ciekawostka – nowy model Yamato wraz z krążownikiem Yahagi i ośmioma kiepskimi niszczycielami z ostatniej operacji Yamato. Z uwagi na niszczyciele zestaw absolutnie nie jest wart swojej ceny.
89713 – Japanese Aircraft Carrier Taiho & U.S. Submarine Gato Class & Japanese Submarine Chaser No.13 – połączenie dwóch zestawów: 31211 i 31903.
89714 – U.S. Navy CA-35 Indianapolis & Japanese Submarine I-58 Late Version – połączenie dwóch świetnych zestawów: 31804 i 31435.
HASEGAWA
Tradycyjnie zaczynam od adresu strony internetowej: [link widoczny dla zalogowanych]
Strona japońska jest znacznie lepsza od jej angielskiego odpowiednika, jednak dla porządku podaję również ten „sznurek”: [link widoczny dla zalogowanych]
009 – JMSDF DDG Kongo – całkiem niezły, chociaż moim zdaniem słabszy od produktu Pit Road model współczesnego japońskiego niszczyciela.
010 – JMSDF DDG Kirishima – całkiem niezły, chociaż moim zdaniem słabszy od produktu Pit Road model współczesnego japońskiego niszczyciela.
011 – JMSDF DDG Myoko – całkiem niezły, chociaż moim zdaniem słabszy od produktu Pit Road model współczesnego japońskiego niszczyciela.
012 – JMSDF DDG Chokai – całkiem niezły, chociaż moim zdaniem słabszy od produktu Pit Road model współczesnego japońskiego niszczyciela.
013 – JMSDF DE229/230 Abukuma/Jintsu – zestaw dwóch bardzo dobrze wykonanych współczesnych japońskich fregat.
014 – JMSDF DE 231/232 Ooyodo/Sendai – zestaw dwóch bardzo dobrze wykonanych współczesnych japońskich fregat.
015 – JMSDF DE 233/234 Chikuma/Tone – zestaw dwóch bardzo dobrze wykonanych współczesnych japońskich fregat.
101 – IJN Battleship Kongo Full Hull Version – ten sam model co 109, tyle że uzupełniony o niezłą blaszkę, metalowe lufy i śruby, pełny kadłub i podstawkę.
102 – IJN Battleship Hiei Full Hull Version – ten sam model co 110, tyle że uzupełniony o niezłą blaszkę, metalowe lufy i śruby, pełny kadłub i podstawkę.
103 – IJN Battleship Kirishima Full Hull Version – ten sam model co 112, tyle że uzupełniony o pełny kadłub i podstawkę.
104 – IJN Battleship Haruna Full Hull Version – ten sam model co 111, tyle że uzupełniony o pełny kadłub i podstawkę.
105 – IJN Aircraft Carrier Akagi Full Hull Version – ten sam model co 201, tyle że uzupełniony o niezłą blaszkę, metalowe śruby, pełny kadłub i podstawkę.
106 – IJN Aircraft Carrier Akagi Full Hull Version – uproszczona wersja zestawu 106, bez blaszek.
107 – IJN Battleship/Carrier Ise – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 119 i 120.
107 – IJN Myoko Full Hull Version – ten sam model co 30017, tyle że z pełnym kadłubem i podstawką.
108 – IJN Battleship Hyuga – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 117 i 118.
108 – IJN Nachi Full Hull Version – ten sam model co 30018, tyle że z pełnym kadłubem i podstawką.
109 – IJN Battleship Kongo – słabej niestety jakości model japońskiego pancernika. Model co prawda jest o niebo lepszy iż jego odpowiednik z Fujimi, jednak porównując go chociażby z nową edycją pancerników Ise/Hyuga, od razu że jakość wykonania wyprasek jest kiepska.
109 – IJN Haguro Full Hull Version – ten sam model co 335, tyle że uzupełniony o niezłą blaszkę, pełny kadłub i podstawkę.
110 – IJN Ashigara Full Hull Version – ten sam model co 336, tyle że uzupełniony o niezłą blaszkę, pełny kadłub i podstawkę.
110 – IJN Battleship Hiei – uwagi dokładnie takie same jak wyżej. Moim zdaniem nie warto.
111 – IJN Battleship Haruna – uwagi dokładnie takie same jak wyżej. Moim zdaniem nie warto.
112 – IJN Battleship Kirishima – uwagi dokładnie takie same jak wyżej. Moim zdaniem nie warto.
117 – IJN Battleship Ise 1941 Version – bardzo dobry model pancernika, nie mający nic wspólnego ze starą wersją. Model przedstawia okręt w wersji z początku wojny, uzbrojony w 12 dział 356mm. Pomimo wykonania imitacji deskowania pokładu za pomocą wypukłych linii, pewnych uproszczeń w pomoście dowodzenia oraz słabszej jakości wyprasek niż np. produkty Tamiya, moim zdaniem model zdecydowanie godny jest polecenia.
118 – IJN Battleship Hyuga 1941 Version – praktycznie ten sam model co Ise. Również wart swojej ceny.
119 – IJN Hybrid Battleship/Carrier Ise – wersja pancernika z 1944 roku, z okresu bitwy pod Leyte (Uwaga – nie należy przyklejać katapult ani samolotów!). Model dzieli większość części z wersją z początku wojny, jednak moim zdaniem wykonany jest gorzej – dotyczy to przede wszystkim hangaru na rufie i pokładu lotniczego, które robią wrażenie zaprojektowanych w wyjątkowym pośpiechu…
120 – IJN Hybrid Battleship/Carrier Hyuga – dokładnie te same uwagi co do 119. Mimo moich narzekań, oba modele w wersji „1944” są jednak warte zakupu i z pewnością każdy z tych modeli będzie stanowił ozdobę kolekcji.
201 – IJN Aircraft Carrier Akagi – dość stary, ale za to bardzo efektowny model lotniskowca, którego wiek niestety widać w jakości wykonania poszczególnych elementów. Podstawowy problem to bardzo słabe odwzorowanie detali. Oczywiście, każdy kto chce mieć ten okręt za rozsądną cenę nie ma praktycznie żadnego wyboru, jak kupić ten nienajlepszy model, a następnie straszliwie się napracować przy doprowadzaniu go do stanu „używalności”. Moim zdaniem nie warto, lepiej poczekać, aż pojawi się nowy model.
202 – IJN Aircraft Carrier Kaga – tu z powodzeniem można zastosować wszystkie moje uwagi dotyczące modelu Akagi. Napisze może jeszcze, że do obu okrętów można dokupić sporo blaszek, a tym samym we względnie prosty sposób znacząco podnieść ich jakość.
216 – IJN Aircraft Carrier Zuiho – nowy, ale niestety nienajlepszej jakości model japońskiego lotniskowca. Okręt jest przedstawiony w wersji z 1944 roku, a jego dwie główne zalety to efektowny kamuflaż oraz znakomita blaszka produkcji Tom’s Modelworks, która jest właściwie niezbędna do budowy modelu. Podstawowe wady zestawu Hasegawy to wyjątkowo kiepski kadłub (bulaje to kompletne nieporozumienie, trzeba je zaszpachlować i wywiercić samemu) oraz słabe odwzorowanie detali.
217 – IJN Aircraft Carrier Shoho – zastosowanie mają wszystkie uwagi dotyczące Zuiho, z wyjątkiem kamuflażu, jako że model przedstawia wygląd okrętu z początku wojny.
30011 – IJN Battleship Kongo Super Detail – ten sam model co 109, tyle że wzbogacony o znakomitą blaszkę.
30012 – IJN Battleship Haruna Super Detail – ten sam model co 111, tyle że wzbogacony o znakomitą blaszkę.
30013 – IJN Aircraft Carrier Akagi Super Detail – ten sam model co 201, tyle że wzbogacony o całkiem niezłą blaszkę.
30014 – IJN Aircraft Carrier Shoho Super Detail – ten sam model co 217, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30015 – IJN Aircraft Carrier Kaga Super Detail – ten sam model co 202, tyle że wzbogacony o całkiem niezłą blaszkę.
30016 – IJN Aircraft Carrier Zuiho Super Detail – ten sam model co 216, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30017 – IJN Heavy Cruiser Myoko Super Detail – ten sam model co 333, tyle że wzbogacony o niezłą blaszkę.
30018 – IJN Heavy Cruiser Nachi Super Detail – ten sam model co 334, tyle że wzbogacony o niezła blaszkę.
30019 – IJN Heavy Cruiser Ashigara Super Detail Detail – ten sam model co 336, tyle że wzbogacony o niezła blaszkę.
30020 – IJN Heavy Cruiser Haguro Super Detail Detail – ten sam model co 335, tyle że wzbogacony o niezłą blaszkę.
30021 – IJN Battleship Ise Super Detail – ten sam model co 117, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30022 – IJN Battleship Hyuga Super Detail – ten sam model co 118, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30023 – IJN Battleship/Carrier Ise Super Detail – ten sam model co 119, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30024 – IJN Battleship/Carrier Hyuga Super Detail – ten sam model co 120, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30028 – JMSDF DDG Kongo Super Detail – ten sam model co 009, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30029 – JMSDF DDG Kirishima Super Detail Detail – ten sam model co 010, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30031 – JMSDF DDG Chokai Super Detail – ten sam model co 012, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
30032 – IJN Aircraft Carrier Zuiho „Midway” – ten sam model co 216, tyle że uzupełniony o całkiem niezłą blaszkę i części pozwalające na wykonanie go w wersji z okresu bitwy o Midway.
30033 – JMSDF DD Abukuma Super Detail Detail – ten sam zestaw 2 modeli co 013, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę (też 2 sztuki).
301 – IJN Heavy Cruiser Myoko – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 333.
302 – IJN Heavy Cruiser Nachi – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 334.
304 – IJN Heavy Cruiser Ashigara – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 336.
305 – IJN Heavy Cruiser Aoba – bardzo stary i absolutnie bezwartościowy model ciężkiego krążownika. Za wszelką cenę należy się go wystrzegać.
306 – IJN Heavy Cruiser Furutaka – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 345.
307 – IJN Heavy Cruiser Kinugasa – bardzo stary i absolutnie bezwartościowy model ciężkiego krążownika. Za wszelką cenę należy się go wystrzegać.
308 – IJN Heavy Cruiser Kako – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model. Obecnie zastąpiony przez 346.
309 – IJN Light Cruiser Tenryu – stary i bardzo słaby model japońskiego lekkiego krążownika. Moim zdaniem zestaw jest absolutnie bezwartościowy, pomimo że jest to jedyny dostępny model tego okrętu.
310 – IJN Light Cruiser Tatsuta – stary i bardzo słaby model japońskiego lekkiego krążownika. Moim zdaniem zestaw jest absolutnie bezwartościowy, pomimo że jest to jedyny dostępny model tego okrętu.
333 – IJN Heavy Cruiser Myoko – nowy ido tego bardzo dobry model ciężkiego krążownika. Model można wykonać w kilku wersjach, oddających zmiany wprowadzane w toku wojny. Elementy nie są może wykonane tak dobrze jak w modelach Pit Road lub Tamiya, jednak trzeba przyznać że jest to bardzo dobry zestaw, bezwzględnie wart polecenia.
334 – IJN Heavy Cruiser Nachi – te same uwagi co wyżej.
335 – IJN Heavy Cruiser Haguro – te same uwagi co wyżej.
336 – IJN Heavy Cruiser Ashigara – te same uwagi co wyżej. Do tych peanów na temat modeli krążowników typu Myoko muszę jednak dodać pewną informację. Należy się zastanowić, czy nie lepiej kupić nowe modele tych samych okrętów produkcji Fujimi (Oznaczone symbolem DX), które moim zdaniem wykonane są równie dobrze, a przy tym są tańsze…
345 – IJN Heavy Cruiser Furutaka – zupełnie nowa edycja. Przeciwieństwie do poprzedniej wersji, ten model jest bardzo dobry, elementy wykonane są nawet lepiej niż w przypadku typu Myoko. Model zdecydowanie wart polecenia. Uwaga na ceny w niektórych polskich sklepach „naziemnych” – są horrendalnie wysokie!
346 – IJN Heavy Cruiser Kako – również nowy model, równie dobry jak nowy Furtaka. Można kupować w ciemno.
347 – IJN Heavy Cruiser Aoba – bardzo dobry model japońskiego ciężkiego krążownika. Na razie niedostępny.
348 – IJN Heavy Cruiser Kunigasa – bardzo dobry model japońskiego ciężkiego krążownika. Na razie niedostępny.
410 – IJN Destroyer Yugumo – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
411 – IJN Destroyer Asashio – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
412 – IJN Destroyer Minegumo – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
413 – IJN Destroyer Akishimo – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
414 – IJN Destroyer Arashio – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
415 – IJN Destroyer Hayanami – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
416 – IJN Destroyer Mutsuki – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
417 – IJN Destroyer Mikatsuki – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
432 – IJN Submarine I-68 & I-370 (2-in-1) – dwa stare modele okrętów podwodnych. Jakość wyprasek jest słaba, dlatego moim zdaniem nie są warte zakupu.
433 – IJN Submarine I-361 & I-171 (2-in-1) – dwa stare modele okrętów podwodnych. Jakość wyprasek jest słaba, dlatego moim zdaniem nie są warte zakupu.
436 – IJN Destroyer Momi – co najwyżej przeciętny model japońskiego małego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem nie jest wart kupna, mimo bonusu w postaci niewielkiego patrolowca. Niestety jest to jedyny dostępny model tego okrętu.
437 – IJN Destroyer Wakatake – co najwyżej przeciętny model japońskiego małego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem nie jest wart kupna, mimo bonusu w postaci niewielkiego patrolowca. Niestety jest to jedyny dostępny model tego okrętu.
449 – IJN Destroyer Kasumi – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
450 – IJN Destroyer Asashimo – stary i bardzo nędzny model japońskiego niszczyciela. Zestaw moim zdaniem jest absolutnie bezwartościowy, mimo niezłej uniwersalnej ramki z uzbrojeniem. Lepiej kupić dużo droższy, ale za to dobry model Pit Road.
502 – IJN Hospital Ship Hikawamaru – bardzo ciekawy, chociaż niezbyt wysokiej jakości model japońskiego okrętu szpitalnego. Przyzwoite wykonanie tego modelu będzie wymagać bardzo dużo pracy, ale efekt może być tego wart.
503 – IJN Ocean Liner Hikawamaru – bardzo ciekawy, chociaż niezbyt wysokiej jakości model japońskiego liniowca pasażerskiego. Przyzwoite wykonanie tego modelu będzie wymagać bardzo dużo pracy, ale efekt może być tego wart. Jest to jeden z bardzo nielicznych w skali 1/700 modeli statków cywilnych.
509 – Tugger Set – dokładnie ten sam zestaw co 31509 Tamiya. Dla fanatyków dioram.
510 – Harbour Set – dokładnie ten sam zestaw co 31510 Tamiya. Dla fanatyków dioram.
511 – Japanese Naval Plane – japońskie samoloty pokładowe z początku wojny – ten sam zestaw co 31511 Tamiya.
514 – USN Aircraft Set – przeciętnej jakości zestaw amerykańskich samolotów pokładowych. Obecnie bez problemu można kupić nieporównywalnie lepszy zestaw Trumpetera wykonany z przeźroczystego plastiku.
516 – Japanese Naval Plane (Late Version) – japońskie samoloty pokładowe z końca wojny – ten sam zestaw co 31516 Tamiya.
522 – IJN Submarine Depot Ship Heianmaru – bardzo ciekawy, chociaż co najwyżej przeciętnej jakości model japońskiego okrętu bazy okrętów podwodnych. Przyzwoite wykonanie tego modelu będzie wymagać bardzo dużo pracy, ale efekt może być tego wart.
607 – USN Battleship South Dakota – stary, i moim zdaniem bardzo kiepski model amerykańskiego pancernika. Absolutnie nie wart jakiegokolwiek zainteresowania.
608 – USN Battleship Alabama – jak wyżej, według mojej oceny zwykły bubel.
707 – USN Aircraft Carrier Essex – nie pierwszej młodości model amerykańskiego lotniskowca. Pod każdym względem gorszy od modelu Trumpetera. Zapomnijcie o nim, lepiej kupić model od Chińczyka.
708 – USN Aircraft Carrier Hancock – jak wyżej.
709 – USN Aircraft Carrier Yorktown II – Lotniskowiec typu Essex z przedłużonym kadłubem. Podobnie jak w przypadku krótszej wersji, lepiej kupić tańszy i nieporównywalnie lepszy model Trumpetera.
710 – USN Aircraft Carrier Ticonderoga – jak wyżej.
901 – German U-Boat – bardzo kiepski model „ubota” typu VII C. Szkoda pieniędzy.
SA3 – Hikawa-maru w/Aquarama – ten sam model co 502, ale uzupełniony o żywiczną podstawkę imitującą wodę. Moim zdaniem bardzo ciekawy zestaw, szczególnie dla leniuchów takich jak ja.
Ze zdziwienim odkryłem, że w pojedyńczym wpisie nie da się jednak upchnąć dowolnie wileu znaków, dlatego minirecenzje modeli kolejnych producentów będę jednak wstawiał w kolejnych wpisach...
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez Wakamij dnia Sob 22:26, 28 Kwi 2007, w całości zmieniany 4 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Wakamij
Aktywny
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Wto 18:28, 24 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
Tym razem chciałbym zamieścić pewne ogłoszenie.
Jak widzicie, mój opis modeli jest sukcesywnie rozbudowywany. Podobnie jak w przypadku opisów blaszek, zmiany wprowadzam nie poprzez dodawanie kolejnych wpisów, lecz rozwijając pierwszy wpis. Niestety skutkuje to tym, że w samym forum nie widać żadnych zmian, mimo tego, że wątek stalejest rozwijany. Dlatego, aby nikt zainteresowany nie przegapił zmian, bedę dodawał kolejny wpis z informacją o tym, że coś nowego się pojawiło.
I druga sprawa. Chciałbym zachęcić każdego, kto w jakikolwiek sposób nie zgadza się z moimi "recenzjami" do wyrażania swoich opinii, tak jak zrobił to MacGregor. Obiecuję, że takie odmienne opinie (oczywiście wraz z nickiem autora) zostaną uwzględnione w opisach modeli. W ten sposób wspólnymi siłami będziemy mogli przygotować możliwie najbardziej wiarygodny opis modeli w skali 1/700.
No i na koniec omówienie zniam.
- do opisów modeli produkcji Tamiya dodałem opinie MacGregora.
- dodałem opisy modeli Hasegawy.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Wakamij
Aktywny
Dołączył: 13 Lut 2006
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Warszawa
|
Wysłany: Sob 22:29, 28 Kwi 2007 Temat postu: |
|
|
FUJIMI
Strona internetowa jest raczej słaba, ale innej nie ma: [link widoczny dla zalogowanych]
50042 – Kumamoto Castle – bardzo ciekawy model japońskiego zamku, dla fanatyków nietypowych dioram.
50045 – Osaka Castle – bardzo ciekawy model japońskiego zamku, dla fanatyków nietypowych dioram.
50047 – Nagoja Castle – bardzo ciekawy model japońskiego zamku, dla fanatyków nietypowych dioram.
50032 – Osaka Castle – bardzo ciekawy model japońskiego zamku, dla fanatyków nietypowych dioram.
50037 – Nagoja Castle – bardzo ciekawy model japońskiego zamku, dla fanatyków nietypowych dioram.
40036 – IJN Destroyer Akizuki – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepsze modele tego okrętu produkują Aoshima i Pit Road.
40037 – IJN Destroyer Matsu – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepszy modele tego okrętu produkuje Tamiya.
40038 – IJN Destroyer Akizuki w/Photo-Etched – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepsze modele tego okrętu produkują Aoshima i Pit Road. Jego jedyna zaleta to blaszka, chociaż znowu znacznie lepsze są blachy produkcji Pit Road.
40039 – IJN Destroyer Shimotsuki w/Photo-Etched – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepsze modele tego okrętu produkują Aoshima i Pit Road. Jego jedyna zaleta to blaszka, chociaż znowu znacznie lepsze są blachy produkcji Pit Road.
40040 – IJN Destroyer Class Kai-Matsu – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepszy modele tego okrętu produkuje Pit Road.
40044 – IJN Destroyer Shimotsuki – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepsze modele tego okrętu produkują Aoshima i Pit Road.
40045 – IJN Destroyer Sakura – bardzo stary i absolutnie beznadziejny model niszczyciela. Nieporównywalnie lepszy modele tego okrętu produkuje Tamiya.
40074 – IJN Submarine I-15 & I-46 – dwa kiepskie modele japońskich okrętów podwodnych. Nie warto.
40075 – IJN Submarines Otsu/Hei (2 included) – dwa przeciętnej jakości modele japońskich okrętów podwodnych. Nie wytrzymują konkurencji z modelami Pit Road i I-58 Tamiya.
41004 – IJN Heavy Criuser Tone – stary, kiepsko wykonany i do tego obarczony licznymi błędami model ostatniego japońskiego ciężkiego krążownika. Zdecydowanie lepszy (chociaż również odbiegający od współczesnych standardów) jest model produkcji Aoshimy.
41005 – IJN Heavy Criuser Tone w/Linoleum Deck Decal – ten sam model co wyżej, tyle że wzbogacony w kalkomanię z imitacją linoleum. Mimo to nie warto kupować.
41006 – IJN Heavy Criuser Myoko – nowy i zaskakująco dobry model ciężkiego krążownika. Moim zdaniem jest to model nieco lepszy od odpowiednika produkcji Hasegawy, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę podział pokładów. Kadłub wykonany jest w jednym kawałku, jednak mimo to detale na burtach wyglądają wyjątkowo dobrze.
41007 – IJN Heavy Criuser Nachi – nowy i zaskakująco dobry model ciężkiego krążownika. Moim zdaniem jest to model nieco lepszy od odpowiednika produkcji Hasegawy, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę podział pokładów. Kadłub wykonany jest w jednym kawałku, jednak mimo to detale na burtach wyglądają wyjątkowo dobrze.
41008 – IJN Heavy Criuser Chikuma – stary, kiepsko wykonany i do tego obarczony licznymi błędami model ostatniego japońskiego ciężkiego krążownika. Zdecydowanie lepszy (chociaż również odbiegający od współczesnych standardów) jest model produkcji Aoshimy.
41009 – IJN Heavy Criuser Chikuma w/Linoleum Deck Decals – ten sam model co wyżej, tyle że wzbogacony w kalkomanię z imitacją linoleum. Mimo to nie warto kupować.
41010 – IJN Heavy Criuser Haguro – nowy i zaskakująco dobry model ciężkiego krążownika. Moim zdaniem jest to model nieco lepszy od odpowiednika produkcji Hasegawy, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę podział pokładów. Kadłub wykonany jest w jednym kawałku, jednak mimo to detale na burtach wyglądają wyjątkowo dobrze.
41011 – IJN Heavy Criuser Ashigara – nowy i zaskakująco dobry model ciężkiego krążownika. Moim zdaniem jest to model nieco lepszy od odpowiednika produkcji Hasegawy, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę podział pokładów. Kadłub wykonany jest w jednym kawałku, jednak mimo to detale na burtach wyglądają wyjątkowo dobrze.
41012 – IJN Heavy Criuser Myoko Delux Version – ten sam model co 41006, ale wzbogacony o znakomitą blaszkę, zdecydowanie lepszą od odpowiednika produkcji Hasegawy.
41013 – IJN Heavy Criuser Haguro Delux Version – ten sam model co 41010, ale wzbogacony o znakomitą blaszkę, zdecydowanie lepszą od odpowiednika produkcji Hasegawy.
41014 – IJN Heavy Criuser Nachi Delux Version – ten sam model co 41007, ale wzbogacony o znakomitą blaszkę, zdecydowanie lepszą od odpowiednika produkcji Hasegawy.
41015 – IJN Heavy Criuser Ashigara Delux Version – ten sam model co 41011, ale wzbogacony o znakomitą blaszkę, zdecydowanie lepszą od odpowiednika produkcji Hasegawy.
41055 – IJN Light Cruiser Nagara – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Lepszy (ale i tak słaby) jest model produkcji Tamiya.
41060 – IJN Light Cruiser Isuzu – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Lepszy (ale i tak słaby) jest model produkcji Tamiya.
41065 – IJN Light Cruiser Natori – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Lepszy (ale i tak słaby) jest model produkcji Tamiya.
41068 – IJN Light Cruiser Kinu – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Lepszy (ale i tak słaby) jest model produkcji Tamiya.
41078 – IJN Light Cruiser Jintsu – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Niestety na razie nie ma dla niego żadnej alternatywy.
41079 – IJN Light Cruiser Jintsu w/Photo-Etched – ten sam model co 41078, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
41080 – IJN Light Cruiser Naka w/Photo-Etched – ten sam model co 41087, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
41085 – IJN Light Cruiser Oyodo w/Photo-Etch – ten sam model co 41086, tyle że wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
41086 – IJN Light Cruiser Oyodo – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Niestety na razie nie ma dla niego żadnej alternatywy.
41087 – IJN Light Cruiser Naka – bardzo stary i bardzo słaby model lekkiego krążownika. Niestety na razie nie ma dla niego żadnej alternatywy.
42012 – IJN Battleship Haruna – bardzo stary i do tego bardzo kiepski model pancernika. Absolutnie bezwartościowy. Lepszy, chociaż również z licznymi wadami, jest model Hasegawy.
42016 – IJN Battleship Kongo – bardzo stary i do tego bardzo kiepski model pancernika. Absolutnie bezwartościowy. Lepszy, chociaż również z licznymi wadami, jest model Hasegawy
42020 – IJN Battleship Kirishima – bardzo stary i do tego bardzo kiepski model pancernika. Absolutnie bezwartościowy. Lepszy, chociaż również z licznymi wadami, jest model Hasegawy
42023 – IJN Battleship Hiei – bardzo stary i do tego bardzo kiepski model pancernika. Absolutnie bezwartościowy. Lepszy, chociaż również z licznymi wadami, jest model Hasegawy
42026 – German Navy Pocket Battleship Admiral Graf Spee Delux Version – ten sam model co 42128, wzbogacony o raczej przeciętną blaszkę.
42027 – German Navy Pocket Battleship Deutschland Delux Version – ten sam model co 42129, wzbogacony o raczej przeciętną blaszkę.
42128 – German Navy Pocket Battleship Admiral Graf Spee – bardzo stary model niemieckiego pancernika kieszonkowego. Jakość wykonania jest bardzo słaba, jednak nie ma dla niego w chwili obecnej żadnej alternatywy.
42129 – German Navy Pocket Battleship Deutschland – bardzo stary model niemieckiego pancernika kieszonkowego. Jakość wykonania jest bardzo słaba, jednak nie ma dla niego w chwili obecnej żadnej alternatywy.
42130 – German Navy Pocket Battleship Admiral Scheer – bardzo stary model niemieckiego pancernika kieszonkowego. Jakość wykonania jest bardzo słaba, jednak nie ma dla niego w chwili obecnej żadnej alternatywy.
42131 – IJN Battleship Yamato Commission Version – najbardziej chyba niemiłosiernie eksploatowany model okrętu (dla porządku, trzeba powiedzieć że dwóch okrętów). Jest to zupełnie nowy, i trzeba przyznać bardzo dobry model, bez problemu wytrzymujący konkurencję z odpowiednikami produkcji Tamiya. Podstawowa różnica to inaczej zaprojektowany pokład rufowy, dzięki czemu odwzorowany jest całych hangar dla wodnosamolotów. Model zdecydowanie wart polecania dla wszystkich, chcących go waloryzować. Model Tamiya dla odmiany jest nieco lepszy w wersji prosto z pudełka – wynika to głównie z przyjętych podziałów technologicznych. W istocie nie jest to wersja z wejścia do służby, a raczej z przełomu lat 1942/43, gdy na pokładzie pojawiły się 4 odkryte stanowiska potrójnych działek 25mm.
42132 – IJN Battleship Musashi Commission Version – uwagi jak wyżej.
42133 – IJN Battleship Yamato Battle of Leyte Sea Version – tym razem jest to wcielenie okrętu z okresu bitwy pod Leyte.
42134 – IJN Battleship Musashi Battle of Leyte Sea Version – tym razem jest to wcielenie okrętu z bitwy na morzu Sibuyan, gdzie okręt zatopiły amerykańskie samoloty. Przy odkrytych stanowiskach działek 25mm na najniższym poziomie nadbudówki trzeba koniecznie dorobić brakujące imitacje worków z piaskiem.
42135 – IJN Battleship Yamato Latest Model – odpowiednik modelu Tamiya. Na plus należy mu zaliczyć prawidłowo oddane kanciaste stanowiska działek 25mm na wieżach artylerii głównej oraz ośmiokątne stanowiska na rufie.
42136 – IJN Battleship Musashi Latest Model – dokładnie ten sam model co 42134 – jedyna różnica to malowanie pokładu ciemniejszym kolorem.
42137 – IJN Battleship Yamato Last Model w/Upgrade Parts – ten sam model co 42135, ale wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
42138 – IJN Battleship Musashi Battle of Leyte w/Upgrade Parts – ten sam model co 42134/36, ale wzbogacony o bardzo dobrą blaszkę.
42139 – IJN Battleship Yamato Full Hull – niby ten sam model, ale uzupełniony o całkowicie nowy kadłub, z inaczej rozmieszczonymi kanciastymi stanowiskami działek 25mm. Dodatkow z zestawie znajduje się blaszka. Okręt w wersji z 1945 roku
42140 – IJN Battleship Musashi Full Hull – niby ten sam model, ale uzupełniony o całkowicie nowy kadłub, z inaczej rozmieszczonymi kanciastymi stanowiskami działek 25mm. Dodatkow z zestawie znajduje się blaszka. Okręt w wersji z 1944 roku.
42142 – IJN Battleship Super Yamato Class Battleship – trochę fantastyki naukowej – Yamato z działami 508mm. Ciekawostka dla fanatyków niezabudowanych okrętów…
42143 – IJN Battleship Yamato Final Operation – ten sam model co 42137. Co ciekawe, producent powołuje się na najnowsze materiały i niepublikowane dotąd zdjęcia (model jest z 2006 roku), a mimo to niczym nie różni się od wcześniejszych wersji.
[b]42144 – IJN Battleship Super Yamato Upgrade w/Photo-Etched – tan sam model co 42142 wzbogacony o standardową blaszkę.
43025 – IJN Aircraft Carrier Shokaku – strasznie stary i strasznie zły model lotniskowca. Lepszy jest model produkcji Tamiya.
43026 – IJN Aircraft Carrier Shokaku w/Wood Pattern Deck Decal – ten sam model co 43025, wzbogacony o kalkomanię imitującą deskowanie pokładu lotniczego.
43049 – IJN Aircraft Carrier Zuikaku – strasznie stary i strasznie zły model lotniskowca. Lepszy jest model produkcji Tamiya.
43050 – IJN Aircraft Carrier Zuikaku w/Wood Pattern Deck Decal – ten sam model co 43049, wzbogacony o kalkomanię imitującą deskowanie pokładu lotniczego.
43080 – IJN Aircraft Carrier Ryujo w/Photo-Etch – ten sam model co 43082, ale wzbogacony o niezłą blaszkę.
43082 – IJN Aircraft Carrier Ryujo – strasznie stary i kiepsko wykonany model lotniskowca. Ma tylko dwie zalety: samoloty wykonane z przeźroczystego plastiku oraz jest to niestety jedyny model tej jednostki. Mimo to nie warto kupować.
43084 – IJN Aircraft Carrier Hosho – stary i nienajlepiej wykonany model pierwszego japońskiego lotniskowca. Jest to jedyny dostępny model tej jednostki.
43085 – IJN Aircraft Carrier Hosho w/Wood Pattern Deck Decal – ten sam model co 43084, ale wzbogacony o kalkomianie z imitacją pokładu lotniczego.
44107 – USN Battleship Missouri – równie stary co beznadziejny model pancernika. Ponieważ w ofercie jest znakomity model produkcji Tamiya, nie warto na niego zwracać uwagi.
44111 – USN Battleship New Jersey – równie stary co beznadziejny model pancernika. Ponieważ w ofercie jest znakomity model produkcji Tamiya, nie warto na niego zwracać uwagi.
44115 – USN Battleship Iowa – równie stary co beznadziejny model pancernika. Ponieważ w ofercie jest znakomity model produkcji Tamiya, nie warto na niego zwracać uwagi.
44116 – USN Aircraft Carrier Lexington – równie stary co beznadziejny model lotniskowca. Ponieważ w ofercie jest znakomity model produkcji Trumpetera, nie warto na niego wydawać ani grosza.
44117 – USN Aircraft Carrier Saratoga – równie stary co beznadziejny model lotniskowca. Ponieważ w ofercie jest znakomity model produkcji Trumpetera, nie warto na niego wydawać ani grosza.
Pozostałe modele Fujimi opiszę wkrótce
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
MacGregor
Moderator
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1069
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 13 razy Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Czw 8:03, 23 Kwi 2009 Temat postu: |
|
|
Proszę nie wpisywać w tym wątku komentarzy i uwag, niech zostanie czystym źródłem wiedzy o modelach statków i okrętów w skali 1:700. Wszelkie uwagi, komentarze i rozmówki okretowo-modelarskie proszę kierować do odpowiednich INNYCH tematów.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
shogi
Nowicjusz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Czw 10:07, 04 Cze 2009 Temat postu: |
|
|
TRUMPETER
Link do strony:[link widoczny dla zalogowanych]
Okręty
05701 US Battleship BB-61 Iowa 1984
05702 US Battleship BB-62 New Jersey 1983
05703 USSR Minsk aircraft carrier
05704 USSR Kiev aircraft carrier
05705 US Battleship BB-63 Missouri 1991
05706 US Battleship BB-64 Wisconsin 1991
05707 USSR Navy Kirov Battle Cruiser
05708 USSR Navy Frunze Battle Cruiser
05709 USSR Navy Kalinin Battle Cruiser
05710 USSR Navy P.Velikiy Battle Cruiser
05711 Germany Bismarck Battleship 1941
05712 Germany Tirpitz Battleship 1944
05713 RUSSIA NAVY KUZNETSOV
05714 USS NIMITZ CVN-68
05715 USS BLUE RIDGE LCC-19 1997
05716 USS LEXINGTON CV-2 05/1942
05717 USS BLUE RIDGE LCC-19 2004
05718 USS MOUNT WHITNEY LCC-20 2004
05719 USS MOUNT WHITNEY LCC-20 1997
05720 Russian Navy Slava Class Cruiser Moskva
05721 Russian Navy Slava Class Cruiser Varyag
05722 Russian Navy Slava Class Cruiser Marshal Ustinov
05723 Ukraine Navy Slava Class Cruiser Vilna Ukraina
05724 USS BALTIMORE CA-68 1943
05725 USS BALTIMORE CA-68 1944
05726 USS PITTSBURGH CA-72
05727 USS HORNET CV-8
05728 USS ESSEX CV-9
05729 USS YORKTOWN CV-10
05730 USS FRANKLIN CV-13
05731 USS THE SULLIVANS DD-537
05732 USS ABRAHAM LINCOLN CVN-72
05733 USS JOHN C. STENNIS CVN-74
05734 USS North Carolina BB-55
05735 USS WASHINGTON BB-56
05736 USS TICONDEROGA CV-14
05737 USS HANCOCK CV-19
05738 USS SARATOGA CV-3
05739 USS NIMITZ CVN-68 2005
05740 HMS HOOD 1941
05741 HMS HOOD 1931
05742 USS New Orleans CA-32(1942)
05743 USS Astoria CA-34 1942
05744 USS MINNEAPOLIS CA-36
05745 USS TUSCALOOSA CA-37
05746 USS San Francisco CA-38 (1942)
05747 USS San Francisco CA-38 1944
05748 USS Quincy CA-39
05749 USS VINCENNES CA-44
05750 FRENCH NAVY RICHELIEU 1943
05751 FRENCH NAVY RICHELIEU 1946
05752 French Battleship Jean Bart 1950
05753 USS Dwight D.Eisenhower CVN-69 1978
05754 USS THEODORE ROOSEVELT CVN-71 2006
05755 SS Jeremiah O’Brien Liberty Ship
05756 SS John W. Brown Liberty Ship
05757 Tribal-class destroyer HMS Eskimo (F75)1941
05758 Tribal-class destroyer HMS Zulu (G18)1941
05760 U.S.S. South Dakota BB-57
Dodatki:
03401 B-25 MITCHELL
03402 SBD-3 DAUNTLESS
03403 TBD-1 DEVASTATOR
03404 F4F-4 WILDCAT
03405 TBF AVENGER
03406 F6F HELLCAT
03407 SB2C HELLDIVER
03408 F4U-4 CORSAIR
03409 MIG-29K FULCRUM
03410 SU-33 FLANKER
03411 SU-25UTG FROGFOOT
03412 SU-33UB FLANKER
03413 YAK-141 FREESTYLE
03414 KA-29 HELIX
03415 KA-27 HELIX
03416 KA-31 HELIX
03417 RUSSIA NAVY AVIATION SET NO.I
03418 US NAVY AVIATION SET WW Ⅱ
03419 A-3D SKY WARRIOR
03420 RA-5C VIGILANTE
03421 A-6E INTRUDER
03422 A-7E CORSAIR II
03423 F-4J PHANTOMS II
03424 F-14A TOMCAT
03425 F-14B/D TOMCAT
03426 F/A-18C HORNET
03427 F/A-18D HORNET
03428 F/A-18E SUPER HORNET
03429 F/A-18F SUPER HORNET
03430 E-2C HAWKEYE
03431 C-2 GREYHOUND
03432 S-3B VIKING
03433 EA-6B PROWLER
03434 SH-60F OCEANHAWK
03435 SH-60B SEAHAWK
03436 MH-60S KINGHTHAWK
03437 HH-60H RESCUE HAWK
03438 SH-3 SEAKING
03439 F2F FIGHTER
03440 F2A FIGHTER
03441 SBC SCOUT BOMBER
03442 SB2U SCOUT BOMBER
03443 F3F FIGHTER
03444 BFC BOMBER-FIGHTER
03445 SBU SCOUT BOMBER
03446 TG-2 TORPEDO BOMBER
03447 US NAVY OS2U
03448 US NAVY SC-1 SEAHAWK
03449 HMS WALRUS
03450 FAIREY III F
03451 SOC-3 Seagull scout plane
Post został pochwalony 1 raz
Ostatnio zmieniony przez shogi dnia Czw 10:12, 04 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
shogi
Nowicjusz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Pią 8:20, 05 Cze 2009 Temat postu: |
|
|
PIT-ROAD
Stronka: [link widoczny dla zalogowanych]
Okręty II Wojna św. plastik:
W01 USN Destroyer CALLAAGHAN
W08 USN Destroyer Escort BUCKLEY (2in1)
W09 USN Destroyer EscorT CANNON (2in1)
W11 1/700 IJN Escort Type D <TEI> (2in1)
W13 IJN Destroyer MINEKAZE
W14 IJN Destroyer KAMIKAZE
W15 1/700 IJN Escort UKURU (2in1)
W16 1/700 IJN Submarines I-9 & Ro-35
W17 USN Destroyer Escort Class JOHN C.BUTLER (2in1)
W18 USN Destroyer Escort RUDDEROW Class (2in1)
W19 German Navy Submarine U-BOAT Type 21&23 (2in1)
W20 IJN Destroyer YUKAZE
W21 1/700 IJN Escort ETOROFU (2in1)
W22 USN Light Cruiser CLEVELAND
W23 USN Light Cruiser MIAMI
W24 IJN Destroyer KAGERO
W25 IJN Destroyer YUKIKAZE
W26 IJN Destroyer YUGUMO
W27 IJN Destroyer ASASHIO
W28 IJN Destroyer HATSUHARU
W29 IJN Destroyer HATSUSHIMO
W30 IJN Destroyer ASASHIO
W31 IJN Destroyer MICHISHIO
W32 USN Destroyer GEARING
W33 USN Destroyer ALLEN M.SUMNER
W34 IJN Destroyer YUNAGI
W35 1/700 IJN Submarine Tender CHOGEI
W36 1/700 IJN Submarine Tender JINGEI
W37 1/700 IJN Repair Ship AKASHI
W38 1/700 IJN Torpedo Boat CHIDORI (2in1)
W39 1/700 IJN Torpedo Boat OTORI (2in1)
W40 1/700 IJN Torpedo Boat HATUKARI (2in1)
W41 1/700 IJN Submarines I-13 & I-14
W42 1/700 IJN Torpedo Boat KIJI (2in1)
W43 USN Liberty Ship AK-99 BOOTS
W44 USN Liberty Ship AK-121 SABIK
W45 1/700 IJN Submarines Ro-35 & KORYU
W46 1/700 IJN Heavy Torpedo Cruiser OI
W47 1/700 IJN Heavy Torpedo Cruiser KITAKAMI
W48 1/700 IJN Submarine I-400 & I-401
W49 1/700 IJN Escort Type C <HEI> (2in1)
W50 1/700 IJN Seaplane Tender AKITSUSHIMA
W51 1/700 IJN Seaplane Tender KIMIKAWA-MARU
W52 1/700 IJN Seaplane Tender KAMIKAWA-MARU
W53 1/700 IJN ESCORT UKURU Type III
W54 IJN Heavy Cluiser TAKAO class TAKAO
W55 IJN Heavy Cluiser TAKAO class ATAGO
W56 USN Destroyer Maddox DD-731
W57 IJN Heavy Cluiser TAKAO class TAKAO1944
W58 IJN Heavy Cluiser TAKAO class MAYA1944
W59 IJN Heavy Cluiser TAKAO class Chokai
W60 1/700 IJN OILER Shiretoko class SHIRETOKO
W61 1/700 IJN OILER Shiretoko class ERIMO
W62 1/700 IJN Seaplane Tender Notoro
W63 USS DD Benson/Livermore class DD429 Livermore
W64 USS DD Benson/Livermore class DD436 Monssen
W65 USS DD Benson/Livermore class DD421 Benson
W66 USS DD Benson/Livermore class DD605 CALDWELL
W67 1/700 IJN CV UNRYU Joint development with "Trumpeter"
W68 1/700 IJN CV KATSURAGI Joint development with "Trumpeter"
W69 IJN DD MUTSUKI calss MUTUKI
W70 IJN DD MUTSUKI calss MINADUKI
W71 1/700 IJN CV AMAGI Joint development with "Trumpeter"
W72 1/700 IJN Aircraft Career CHIYODA
W73 1/700 IJN Aircraft Career CHITOSE
W74 German Navy Battle Ship Bismarck Joint development with "Trumpeter"
W75 German Navy Battle Ship Tirpitz Joint development with "Trumpeter"
W76 Destroyer MUTSUKI Class NAGATSUKI
W77 IJN Destroyer TACHIBANA class "TACHIBANA"
W78 IJN Destroyer TACHIBANA class "HATSUZAKURA"
W79 1/700 Injection Kits USN Navy Heavy Cruiser Baltimore Joint development with "Trumpeter"
W80 1/700 Injection Kits USN Navy Heavy Cruiser Pittsburgh Joint development with "Trumpeter"
W82 1/700 Injection Kits USN Navy Aircraft Career LEXINGTON Joint development with "Trumpeter"
W83 1/700 Injection Kits IJN Anti Aircraft Destroyer Akiduki
W84 1/700 Injection Kits IJN Anti Aircraft Destroyer Teruduki
W85 1/700 Injection Kits IJN Anti Aircraft Destroyer Suzutuki
W86 1/700 Injection Kits USN Navy Heavy Cruiser Baltimore 1944 Joint development with "Trumpeter"
W87 IJN Destroyer ISOKAZE
W88 IJN Destroyer HAMAKAZE
W89 IJN Destroyer KASUMI
W90 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Essex Joint development with "Trumpeter"
W91 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Yorktown II Joint development with "Trumpeter"
W93 1/700 Injection Kits IJN Anti Aircraft Destroyer FUYUDUKI
W94 1/700 Injection Kits USN Battle Ship North Carolina Joint development with "Trumpeter"
W95 1/700 Injection Kits USN Battle Ship Washington Joint development with "Trumpeter"
W96 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Saratoga 1936 Joint development with "Trumpeter"
W97 1/700 Injection Kits USN Fletcher Class Destroyer The Sullivans Joint development with "Trumpeter"
W98 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Essex Class TICONDEROGA Joint development with "Trumpeter"
W99 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Essex Class Joint development with "Trumpeter"
W100 1/700 Injection Kits French Navy Battle Ship "RICHELIEU 1943" Joint development with "Trumpeter"
W101 1/700 Injection Kits USN Aircraft Career Yorktown Class HORNET Joint development with "Trumpeter"
W102 1/700 Injection Kits IJN Fubuki Class Destroyer AYANAMI
W103 1/700 Injection Kits IJN Fubuki Class Destroyer SHIKINAMI
W104 1/700 Injection Kits IJN Destroyer AKATUKI Class "HIBIKI"
W105 1/700 Injection Kits IJN Destroyer AKATUKI Class "IKAZUCHI"
W106 1/700 Injection Kits IJN DESTROYER Fubuki Class "FUBUKI"
W107 1/700 Injection Kits IJN DESTROYER Fubuki Class "SHIRAKUMO"
W108 1/700 Injection Kits IJN DESTROYER YUGUMO Class "YUGUMO" Full Hull Version
W109 1/700 Injection Kits IJN DESTROYER KAGEROU Class "KAGEROU"
W110 1/700 Injection Kits HMS Battle Cruiser "HOOD 1931" Joint development with "Trumpeter"
W111 1/700 Injection Kits French Navy Battle Ship "JEAN BART 1955" Joint development with "Trumpeter"
W112 1/700 Injection Kits WWII HMS Battle Cruiser "HOOD 1941" Joint development with "Trumpeter"
W113 1/700 Injection Kits USN Heavy Cruiser "NEW ORLEANS 1942" Joint development with "Trumpeter"
W114 1/700 Injection Kits USN Heavy Cruiser "ASTORIA 1942" Joint development with "Trumpeter"
W115 1/700 Injection Kits French Battle Ship "Richelieu 1946&1943" Joint development with "Trumpeter"
W116 1/700 Injection Kits USN Heavy Cruiser "San Francisco 1942" Joint development with "Trumpeter"
W117 1/700 Injection Kits HMS Destroyer "Tribal Class" Full Hull Version Joint development with "Trumpeter"
W118 1/700 Injection Kits IJN Destroyer Asashio with Full Hull Parts
TMS01 Operation Ten-ichi-go -(The Last Water Operation)- Set
Okręty współczesne plastik:
J01 DD-113 YAMAGUMO (with HATUSHIMA)
J02 DD-115 ASAGUMO (with HATUSHIMA)
J03 DD-122 HATSUYUKI
J04 DD-121 YUGUMO
J05 DD-116 MINEGUMO
J06 DD-143 SHIRANE
J07 DDG-170 SAWAKAZE
J08 DE-215 CHIKUGO
J09 DE-223 YOSHINO
J10 DDG-168 TACHIKAZE
J11 DDG-173 KONGO
J12 DDG-174 KIRISHIMA
J13 DD-151 ASAGIRI
J14 DD-157 UMIGIRI
J15 LST-4151 MIURA
J16 DDG-175 MYOKO
J17 DD-101 MURASAME
J18 LST-4101 ATSUMI
J19 DD-102 HARUSAME
J20 DD-103 YUDACHI
J21 DD-181 ASAKAZE
J22 AOE-422 TOWADA
J23 AOE-423 TOKIWA
J24 DD-110 TAKANAMI (with SUGASHIMA)
J25 DD-111 ONAMI (with SUGASHIMA)
J26 AOE-424 HAMANA
J27 JMSDF DDH-141 HARUNA
J28 JMSDF DDH-142 HIEI
J29 JMSDF DD171 HATAKAZE
J30 JMSDF DD172 SHIMAKAZE
J31 Japan Coast Guard Patrol Vessel Large ERIMO Type PL-07 SATSUMA
J32 Japan Coast Guard Patrol Vessel Large ERIMO Type PL-05 HAKATA
J33 JMSDF AEGIS DESTROYER "ATAGO"
J34 JAPAN Coast Guard Patrol Ship "KURIKOMA"
J35 JMSDF Aegis Destroyer ASHIGARA
M04 USSR NAVY Missile Destroyer KRIVAK I/II
M05 USSR NAVY Destroyer UDALOY
M06 USSR NAVY Destroyer ADMIRAL ZAHAROV
M09 USSR Sub ECHO II &Aircrafts
M13 USN Aegis Destroyer ARLEIGH BURKE
M14 USN Aegis Destroyer CURTIS WILBUR
M15 USN Aegis Destroyer PORTER
M16 USS BattleShip New Jersey Joint development with "Trumpeter"
M17 USS BattleShip Iowa Joint development with "Trumpeter"
M18 USS BattleShip Missouri Joint development with "Trumpeter"
M19 USS BattleShip Wisconsin Joint development with "Trumpeter"
M20 USSR NAVY KIROV Class CRUSER KIROV Joint development with "Trumpeter"
M21 USSR NAVY KIROV Class CRUSER FRUNZE Joint development with "Trumpeter"
M22 USSR NAVY Cruiser KALININ Joint development with "Trumpeter"
M23 USSR NAVY Cruiser PYOTR-VELILIY Joint development with "Trumpeter"
M24 Modern USN Amphibious Command Ship BLUE RIDGE Joint development with "Trumpeter"
M25 Modern USN Amphibious Command Ship MOUNT WHITNEY Joint development with "Trumpeter"
M26 Russian Navy Slava Class Guided Missile Cruiser Vilna Moskva Joint development with "Trumpeter"
M27 Russian Navy Slava Class Guided Missile Cruiser Vilna Varyag Joint development with "Trumpeter"
M28 USS BLUE RIDGE LCC19 1997 Joint development with "Trumpeter"
M29 USS MOUNT WHITNEY LCC20 1997 Joint development with "Trumpeter"
M30 USN Aircraft Career Nimitz Joint development with "Trumpeter"
M31 USSR AircraftCareer Admiral Kuznetsov Joint development with "Trumpeter"
M32 USN Aircraft Career A. Lincoln Joint development with "Trumpeter"
M33 USN Aircraft Career J. C. Stennis Joint development with "Trumpeter"
M34 USN Aircraft Career Nimitz 2005 Joint development with "Trumpeter"
M35 USN Aircraft Career THEODORE ROOSEVELT 2006 Joint development with "Trumpeter"
M36 Russian Navy Missile Cruiserr MARSHAL USTINOV Joint development with "Trumpeter"
M37 USN Aircraft Career George Washington Joint development with "Trumpeter"
PTK01 JMSDF SUBMARINE "OYASHIO"
PTK02 US NAVY NUCLEAR POWERD SUBMARINE "SEA WOLF"
PTK03 US NAVY NUCLEAR POWERD SUBMARINE "VIRGINIA"
PTK04 JMSDF SUBMARINE "YUUSHIO"
PTK05 US NAVY NUCLEAR POWERD SUBMARINE "NAUTILUS"
Dodatki:
S01 C-5A GALXY,M-1Tank,etc.
S02 B-52H & B-1A
S03 B-52G & B-1B
S04 C-5B GALAXY,M-1Tank,etc.
S05 B-29 vs Japanese Fighters
S08 IJN Heavy Bomers (Betty,Nell,etc.)
S09 USAAF/USN Large Warplanes
S10 JSDF/USDF Airplanes with Tanks
S11 USAAF Fighters (P-51,P-47,etc.)
S12 USN Carrier-based Jet Aircrafts
S13 USN Jet Aircrafts (F-14,FA-18,etc.)
S14 IJA Aircrafts 1 (TOny,Frank,etrc.)
S15 IJN Aircraft 2 (Mavis Emily)
S16 JASDF Aircraft set
S17 Luftwaffe set
S18 IJN Aircraft 3 (G8N1,J7W1 etc)
S19 Luftwaffe set II
S20 Modern Russian Aircraft
S22 WWII USN Aircraft Set (1) Joint development with "Trumpeter"
S23 WWII USN Aircraft Set (2) Joint development with "Trumpeter"
S24 WWII USN Aircraft Set (3) Joint development with "Trumpeter"
S25 World Military Helicopters
S26 IJN AIRCRAFT 4
SW02 Motor Torpedo Boats
SW04 US NAVY LANDING SHIP TANKS L.S.T MK2
SW05 German Navy S.Boat Bace "BUNKER"
SW06 The Vehicles on Beach Head
SW07 "DOCK" for US Navy Fletcher Class
SW08 US Navy L.S.M L.C.I & Royal Navy L.C.T L.C.T(R)
SW09 Naval Base
SW13 HANGAR
SW23 Military Base
SW24 Military Factory
SW25 European Buildings
DS01 Modern USN Carrier-based Aircraft Set A-3D(6pcs) & A-6E(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS02 Modern USN Carrier-based Aircraft Set RA-5C(12pcs) & A-7E(18pcs) Joint development with "Trumpeter
DS03 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F-4J(12pcs) & C-2(6pcs) Joint development with "Trumpeter
DS04 Modern USN Carrier-based Aircraft Set E-2C(12pcs) & EA-6B(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS05 Modern USN Carrier-based Aircraft Set S-3B(12pcs) & F/A-18E(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS06 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F-14A(12pcs) & MH-60H(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS07 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F-14B/D(12pcs) & HH-60S(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS08 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F/A-18C(12pcs) & SH-60B(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS09 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F/A-18D(12pcs) & SH-3(12pcs) Joint development with "Trumpeter
DS10 Modern USN Carrier-based Aircraft Set F/A-18F(12pcs) & SH-60F(12pcs) Joint development with "Trumpeter
RESIN KITS
Okręty żywica:
HM01 JMSDF DDH141 HRUNA
HM02 JMSDF DDH142 HIEI
HM08 JMSDF DD171 HATAKAZE
HM09 JMSDF DD172 SHIMAKAZE
HM12 USN LCC-19 BLUE RIDGE
HM14 USN LCC-20 Mt. WHITNEY
HM15 HMS Destroyer DEVONSHIRE
HM16 HMS Heavy Cruiser DORSETSHIRE
HM18 French Battle Ship RISHELIEU
HM20 IJN Aircraft Carrier AKAGI (early)
HM21 USN Battle Ship WEST VIRGINIA
HM22 HMS Heavy Cruiser SUSSEX
HM23 IJN Aircraft Carrier CHIYODA
HM24 USN Battle ShiP MARYLAND
HM26 IJN Aircraft Carrier KAGA (early)
HM27 IJN Aircraft Carrier CHITOSE(Product End)
HM30 IJN BB FUSO 1941/44 compatible set
HM31 IJN Kaiten transporter Kitakami
HM33 IJN BB Yamashiro 1941/44 compatible set
HM34 IJN Seaplane Tender Nissin
HM35 USS BB TENNESSEE 1941
HM36 IJN CV SORYU 1941
HM37 IJN BB Fuso 1938
HM38 IJN BB NAGATO (turned stack, before modification)
HM39 USN BB-39 ARIZONA
HM40 IJN CV SORYU (MIDWAY)
HM41 USN BB-44CARIFORNIA
HM42 IJN CA FURUTAKA 1941
HM43 IJN BB FUSO 1935 (limited edition of only 150kits)
HM44 IJN CA KAKO 1941
HM46 IJN Heavy Cruiser AOBA
HM47 IJN Heavy Cruiser KINUGASA
HM48 Modern Russian Destroyer SOVREMENNYY-II (Injection kit and photo-etched parts)
HM51 IJN Aircraft Career SHINYO with Etching Deck Parts
SPR01 USN Navy Heavy Cruiser PITTSBURGH
SPR02 Italian Navy Battleship CAIO GIULIO CESARE
SPR03 British Navy Battleship BARHAM
SPR04 JMSDF Defense Ship YUBARI
SPR05 JMSDF Defense Ship ISHIKARI
SPR06 USN Amphibious Assault Ship IWOJIMA
SPR07 USN Amphibious Assault Ship OKINAWA
SPR08 IJN Cargo Ship KASHINO
SPR09 IJN Cargo Ship IRAKO
SPR10 IJN Auxiliary Cruiser "NOSHIROMARU"
SPR11 IJN Destroyer "HATSUHARU"
SPR12 IJN Auxiliary Submarine Tender "RIO DE JANEIRO MARU"
SPR13 IJN Submarine Depot Ship "TSURUGISAKI"
SPR14 USN Nuclear Powered Missile Cruiser "CALIFORNIA"
SPR15 JMSDF AOE-425 MASYU
SPR16 IJN Aircraft Career KAIYO
SPR17 USN ESCORT CAREER "COMMENCEMENT BAY"
SPR18 IJN Auxliary Seaplane Tender SAGARAMARU
SPR19 IJA Transport Ship NOTOMARU
SPR20 IJN Aux Cruiser AIKOKUMARU
SPR21 IJN Aux Cruiser HOUKOKUMARU
SPR22 USN Missile Cruiser LEAHY
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez shogi dnia Pią 8:35, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
shogi
Nowicjusz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Pią 11:07, 05 Cze 2009 Temat postu: |
|
|
HOBBY BOSS
Link do strony:[link widoczny dla zalogowanych]
87001 JMSDF OYASHIO CLASS
87002 RUSSIAN NAVY KILO CLASS
87003 USS SSN-21 SEAWOLF ATTACK SUBMARINE
87004 USS SSN-23 JIMMY CARTER ATTACK SUBMARINE
87006 U-boat Type IXB
87007 U-boat Type IX C
87008 U-boat Type VIIB
87009 U-boat Type VIIC
87010 PLA Navy Type 033 submarine
87011 USS BALAO SS-285
87012 USS GATO SS-212 1941
87013 USS GATO SS-212 1944
87014 USS Los Angeles SSN-688
87015 USS San Francisco (SSN-711)
87016 USS Greeneville SSN-772
87017 IJN I-400
87018 JMSDF SS Harushio
87019 SSGN Typhoon class
87020 PLA Navy Type 039A
87021 SSGN Oscar II class (Kursk)
83401 USS Arizona BB-39 (1941)
DRAGON
Link do strony:[link widoczny dla zalogowanych]
7026 - U.S.S. Chandler DDG-996
7031 - U.S.S. ARTHUR W.RADFORD
7037 - Admiral Ushakov (ex-Kirov)
7038 - Pyotr Veliky
7039 - USS Roosevelt DDG-80
7040 - USS Arizona BB39
7041 - U.S.S. Pennsylvania BB-38 1944
7043 - BISMARCK
7044 - U.S.S. Mustin DDG-89
7045 - U.S.S. Philippine Sea CG-58
7049 - U.S.S. Essex CV-9
7050 - U.S.S. Randolph CV-15
7051 - U.S.S. LEXINGTON CV-16
7052 - U.S.S. SAN DIEGO CL-53
7053 - U.S.S. Arizona BB-39 1941
7054 - U.S.S. Independence CVL-22
7055 - Type 42 Destroyer Batch 3 H.M.S. YORK
7056 - U.S.S. Hancock CV-19
7057 - U.S.S. Pinckney DDG-91
7058 - U.S.S. Belleau Wood CVL-24
7059 - U.S.S. Charles F. Adams Guided Missle Destroyer
7060 - Bismarck
7063 - U.S.S. Bon Homme Richard CV-31
7066 - U.S.S. Juneau CL-52 1942
7067 - U.S.S. Monterey CG-61
7068 - U.S.S. Ingraham FFG-61
7069 - H.M.S. Liverpool Type 42 Destroyer Batch 2
7071 - H.M.S. Sheffield Type 42 Destroyer Batch I
7072 - H.M.S. Invincible
7074 - Russian Battlecruiser Pyotr Velikiy
7079 - U.S.S Princeton CVS-37
7081 - 1/700 German Battleship Tirpitz
7084 - U.S.S. Spruance DD-963
7085 - U.S.S. Hornet CV-12 1945
MIDSHIP MODELS
Link do strony:[link widoczny dla zalogowanych]
Żywica:
MPK301 USS Ward DD149 with IJN Midget Submarine
MPK302 USS Helena CL-50 WWII Light Cruiser
MPK303 USS Wichita CA-45 WWII Heavy Cruiser
MPK304 USS St. Louis CL-49 WWII Light Cruiser
MPK305 USS San Francisco CA-38 WWII Heavy Cruiser
MPK306 USS Salt Lake City CA-25 WWII Heavy Cruiser
MPK309 USS Sims DD408 1944
MPK310 USS Farragut DD346 1942
Plastik:
MPK701 1/700 USS Gridley DD397 USN DD WWII Outfit
MPK702 1/700 USS Benham DD380 USN DD PreWWII Outfit
MPK703 1/700 USS Henley DD391 USN DD early WWII Outfit
MPK704 1/700 USS Stack DD406 USN DD WWII Outfit
MPK705 1/700 USS Cleveland CL-55 USN WWII Light Cruiser
MPK706 1/700 USS Miami CL-89 USN WWII Light Cruiser
MPK707 1/700 USS Mahan DD364 USN DD PreWWII Outfit
MPK708 1/700 USS Dunlap DD384 USN DD WWII Outfit
MPK709 1/700 USS Mahan DD364 USN DD 1942 WWII Outfit
MPK710 1/700 USS Cassin DD372 USN DD Post-Pearl Harbor
NIKO MODEL
Link do strony:[link widoczny dla zalogowanych]
7001 O.R.P. GROM wz.40
7002 O.R.P. GROM wz.38
7003 O.R.P. BŁYSKAWICA wz.44
7004A O.R.P. WICHER wz.36
7004B O.R.P. BURZA wz.36
7005 O.R.P. BŁYSKAWICA wz.38
7006 O.R.P. BURZA wz.43
7007 SCIPIONE AFRICANO
7008 O.R.P. GARLAND wz.43
7009 O.R.P. ORZEŁ wz.39
7010 O.R.P. SĘP wz.56
7011 SAN MARCO
7012 SAN GIORGIO
7013 O.R.P. CONRAD
7014 LE TERRIBLE 1944
7015 LE PICARD 1954
7016 LE CORSE
7017 USS GENDREAU
7018 ADP LIDDLE
7019 GUICHEN 1954
7020 NIZAM 1940
7021 USS BEBAS 1943
7022 USS SOMERS 1940
7023 APD 16 WARD 1944
7024 SAN FRANCISCO 1942
7025 SAMPSON 1943
7026 REUBEN JAMES DD-245
7027 HULL DD-350
7028 MINOO
7029 LST 542
7030 MILWAUKEE CL-5
7031 U.S.C.G.C. EASTWIND (WAG-279)
7032 Awiso-Escorteur PROTET F748
7033 WWII US Loading Craft LCT, LCI, 2xLCM
7034 USS HELENA CL-50 1942
7035 USS PHILADELPHIA
7036 USS SIMS DD-409 1938
7037 USS HUGHES AUGUST 1942
7038 USS NASHVILLE CL43 1944
7039 Polish Destroyer PIORUN 1942-1943
7040 HMS MONTGOMERY G95 1942
7041 USS FLORIDA 1929
7042 USS TEXAS 1895
7043 USS COONTZ DDG40
7044 USS AUGUSTA CA31 1945
7045 USS IOWA 1898
7046 USS FARGO 1945 (CL-106)
7047 USS HANTINGTON 1948 (CL-107)
7048 USS PORTLAND (CA-33) 1944
7049 USS SAVANNAH 1944 (CL-42) 1944
7050 USS ROANOKE (CL-145) 1957 (WORCESTER CLASS)
7051 USS MARBLEHEAD (CL-12) 1942
7052 USS LOUISIANA (BB-19) 1906
7053 USS VERMONT (BB-20) 1909
7054 USS Virginia (BB-13) 1906
7055 CAM Ship, EMIRE B with Hurricane
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez shogi dnia Pią 11:15, 05 Cze 2009, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
|
shogi
Nowicjusz
Dołączył: 12 Maj 2009
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Śro 22:24, 01 Lip 2009 Temat postu: |
|
|
AOSHIMA
Link do strony: [link widoczny dla zalogowanych]
JAPANESE BATTLESHIP NAGATO 1944 LEYTE (release july 2009)
LIGHT CRUISER OYODO 1943
JAPANESE NAVY BATTLESHIP NAGATO (1944 Leyte Island)
JAPANESE NAVY BATTLESHIP MUTSU (1943 Hashira Island)
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER OYODO (1943) & Floatplane
JMSDF Escort Ship SAMIDARE
JMSDF Escort Ship SAZANAMI
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER NAKA (1933)
GERMAN BATTLESHIP TIRPITZ
GERMAN BATTLESHIP BISMARCK
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER JINTSU (1933)
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER SENDAI (1933)
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER NAKA (1943)
JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER OYODO 1944
001 JAPANESE MARINE SELF - DEFENSE FORCE SHIP MURASAME
008 JAPANESE MARINE SELF - DEFENSE FORCE SHIP ONAMI
115 JAPANESE NAVY BATTLESHIP NAGATO
116 JAPANESE NAVY BATTLESHIP MUTSU
121 JAPANESE NAVY BATTLESHIP FUSO
122 JAPANESE NAVY BATTLESHIP YAMASHIRO
204 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER SORYU
205 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER UNRYU
206 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER KATSURAGI
207 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER TAIYO
208 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER CHUYO
209 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER UNYO
218 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER AMAGI
219 JAPANESE NAVY AIRCRAFT CARRIER HIRYU (1942)
328 JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER KATORI
329 JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER KASHIMA
330 JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER KASHII
331 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER TONE
332 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER CHIKUMA
337 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER TAKAO (1944)
338 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER ATAGO (1942)
339 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER MAYA (1944)
340 JAPANESE NAVY HEAVY CRUISER CHOKAI (1942)
350 JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER SENDAI (1943)
351 JAPANESE NAVY LIGHT CRUISER JINTSU (1942)
418 JAPANESE NAVY DESTROYER HATSUHARU
420 JAPANESE NAVY DESTROYER HATSUSHIMO
422 JAPANESE NAVY DESTROYER ARIAKE
424 JAPANESE NAVY DESTROYER NENOHI
426 JAPANESE NAVY DESTROYER AKIZUKI
427 JAPANESE NAVY DESTROYER TERUZUKI
431 JAPANESE SUBMARINE I-1 & I-6
438 JAPANESE NAVY DESTROYER FUYUTSUKI
439 JAPANESE NAVY DESTROYER YOIZUKI
440 JAPANESE NAVY DESTROYER HATSUZUKI
441 JAPANESE NAVY DESTROYER SUZUTSUKI
442 JAPANESE NAVY DESTROYER KAGERO (1941)
443 JAPANESE NAVY DESTROYER HAYASHIO (1941)
444 JAPANESE NAVY DESTROYER YUKIKAZE (1945)
445 JAPANESE NAVY DESTROYER AKIGUMO (1942)
446 JAPANESE NAVY DESTROYER HAMAKAZE (1942)
447 JAPANESE NAVY DESTROYER MAIKAZE (1942)
448 JAPANESE NAVY DESTROYER ISOKAZE (1945)
451 JAPANESE NAVY SUBMARINE I-400
452 JAPANESE NAVY SUBMARINE I-401
504 JAPANESE NAVY SEAPLANE TENDER CHITOSE
505 JAPANESE NAVY SEAPLANE TENDER CHIYODA
506 JAPANESE PASSENGER LINER NITTA-MARU
507 JAPANESE PASSENGER LINER YAWATA-MARU
508 JAPANESE PASSENGER LINER KASUGA-MARU
509 TUGGER SET
510 HARBOUR SET
511 JAPANESE NAVAL PLANE EARLY Ver. PACIFIC WAR
512 ROYAL NAVY CARRIER - BORNE AIRCRAFT
513 RUSSIAN NAVY CARRIER - BORNE AIRCRAFT
516 JAPANESE NAVAL PLANE LATE Ver. PACIFIC WAR
517 HEAVY VESSEL ORDNANCE SET
518 LIGHT VESSEL ORDNANCE SET
523 JAPANESE NAVY SEAPLANE TENDER MIZUHO
524 JAPANESE NAVY CARRIER - BORNE AIRCRAFT
537 JAPANESE NAVY SEAPLANE E15K1 ・E16A1
611 US NAVY BATTLESHIP NORTH CAROLINA
612 US NAVY BATTLESHIP WASHINGTON
701 ROYAL NAVY AIRCRAFT CARRIER VICTORIOUS
702 ROYAL NAVY AIRCRAFT CARRIER ILLUSTRIOUS
703 RUSSIAN NAVY AIRCRAFT CARRIER MINSK
704 RUSSIAN NAVY AIRCRAFT CARRIER KIEF
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Ruderigo
Przyjaciel Forum
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 243
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Wieliczka
|
Wysłany: Wto 22:11, 17 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
Zdań kilka na temat modelu lotniskowca Soryu od Aoshimy (nr kat 204). Okręt absolutnie beznadziejny, wydany jeśli się nie mylę w 1971 roku. Nie wart nawet dziesięciu złotych. Nie zgadza się wszystko, od krztałtu pokładu lotniczego poprzez rozmieszczenie bulajów aż po sponsony na działka przeciwlotnicze. Pozostaje się modlić o nowe wydanie tego słynnego okrętu.
Co do uwag odnośnie modelu lotniskowca Kaga (Hasegawa nr 202) to muszę wtrącić moje dwa grosze. Model jest stary jak Akagi, ale nieco od niego lepszy. Ma odwzorowane deskowanie pokładu lotniczego i w zasadniczej części poprawny kadłub. Niestety szczegóły beznadziejne. Np lufy działek przeciwlotniczych mają "większy kaliber" Niż armaty artylerii głównej...
Pozdrawiam.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Sebaar
Aktywny
Dołączył: 26 Sie 2008
Posty: 93
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 1 raz Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Wto 23:29, 17 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
Ruderigo napisał: |
Zdań kilka na temat modelu lotniskowca Soryu od Aoshimy (nr kat 204). Okręt absolutnie beznadziejny, wydany jeśli się nie mylę w 1971 roku. Nie wart nawet dziesięciu złotych. Nie zgadza się wszystko, od krztałtu pokładu lotniczego poprzez rozmieszczenie bulajów aż po sponsony na działka przeciwlotnicze. Pozostaje się modlić o nowe wydanie tego słynnego okrętu. |
Za to mamy od niedawna na rynku nowiutkiego Soryu nr. AOS04515:
[link widoczny dla zalogowanych]
Fuso i Yamashiro (nowe) to bardzo dobre modele, którym nie wiele trzeba do uzyskania całkiem niezłych modeli.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
MacGregor
Moderator
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1069
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 13 razy Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Śro 10:53, 18 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
Niebawem będziemy mieć także nowego "RYUJO" oraz nowe "TONE" i "CHIKUMA" z Fujimi.
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Ruderigo
Przyjaciel Forum
Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 243
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Wieliczka
|
Wysłany: Śro 11:17, 18 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
To może ktoś ( czytaj Hasegawa) w końcu wymyśli żeby wznowić Akagi.
PS Nowy Soryu to świetna wiadomość, za którą pięknie dziękuję. Nie wiedziałem że wyszedł nowy model!
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
MacGregor
Moderator
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1069
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 13 razy Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Śro 12:06, 18 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
Hasegawa wznowiła "AKAGI", ale nie w jedynej słusznej wersji
No i przydałaby się nowa "KAGA". Nie wspomnę już o tym, że "SHOKAKU" i "ZUIKAKU" też mogłyby powstać nowe, bochoć to niby Tamiya, są słabiuteńkie...
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
Janisz
Aktywny
Dołączył: 24 Lut 2006
Posty: 53
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/3
|
Wysłany: Śro 16:25, 18 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
Nie zapominajcie o nowym "Nagato" od Fujimi ..........
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
MacGregor
Moderator
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 1069
Przeczytał: 0 tematów
Pomógł: 13 razy Ostrzeżeń: 0/3 Skąd: Siedlce
|
Wysłany: Śro 16:51, 18 Lis 2009 Temat postu: |
|
|
"Nagato" Aoshimy (wznowiony) nie jest zły, wiec pytanie, czy Fujimi go przebije...
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
|
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Charcoal Theme by Zarron Media
|